Zavřít X:

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED

Ing. Emil Drlík, Rejvízská 115, 790 01 Jeseník, IČ: 40282112, DIČ: CZ430529403, tel.: +420 777 968 729, web: rollerski.jesenik.com, e-mail: rollerski@jesenik.com


podrobné hledání

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED
Cz En Fr Pl

Proč kolečkové lyže

Využívání kolečkových lyží je báječný způsob, jak dosáhnou výhod kardiovaskulárního rozvoje při sportu, který se jeví jako výhradně zimní a závislý na sněhu. Jízda na kolečkových lyžích asi nejvěrněji simuluje lyžování na sněhu. Pro sportovce je to jeden z mála sportů , který spaluje kalorie rychleji než jiná aktivita snad kromě vodního póla. Jízda na kolečkových lyžích vám umožní navíc získat rovnováhu, rytmus a sílu.
Pokud jste lyžař či nadšenec z vesničky vzdálené od střediska desítky kilometrů, je to pro vás nejlepší způsob, jak zdokonalit lyžařskou techniku. Ta se těžko piluje, pokud se na lyže nemůžete dostat v zimě tak často, jak by bylo potřeba. Ti, kteří nemohou kvůli problémům s koleny či jiným zdravotním problémům běhat, často bez potíží přecházejí na trénink na kolečkových lyžích.
Studie dělaná ve Švédsku prokázala totožnou náročnost pro metabolismus organizmu při porovnávání tréninku na sněhu a s kolečkovými lyžemi. Testy byly prováděny při delším vytrvalostním zatížení a při závodním zatížení. Zaznamenávaly se u jednotlivých závodníků hodnoty pulsu, úroveň laktátu a časy každého lyžaře. Statisticky bylo prokázáno, že úroveň jednotlivých hodnot byla takřka totožná ( Anders Ek a Dr. Karin Piehl Aulin ). I proto se přikláníme k tomuto způsobu suché přípravy jako k optimálnímu.

  
 

Jaké kolečkové lyže

Rozhodněte se jestli chcete kolečkové lyže pro bruslení nebo klasický styl. Plně univerzální kolečkové lyže bohužel nelze vyrobit. Jestliže chcete trénovat obě techniky systematicky, nevyhnete se nákupu dvou párů lyží. Klasické či skate lyže mají rozdílnou kolovou geometrii, klasické šasi je delší a používá kolečko se zarážkou pro zajištění odrazu. I kolečka se sjíždí jiným způsobem. Začněte s kolečkovými lyžemi pro techniku kterou preferujete, později se můžete rozhodnout pro pořízení dalšího páru 

 Kolečkové lyže pro klasickou techniku

Mají delší nosník, širší kolečka a antireverzní mechanizmus umožňující klasický odraz

CLASSIC COMPOSITE je náš nový typ klasických lyží. Jsou to  kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem vyrobeným podobnou  technologií jako běžecké lyže. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Antireverzní zadní kolečko umožňuje klasický odraz. Váhový limit jezdce je 80 kg.  Sugestivní vylíčení testu těchto lyží najdete v horní liště.

CLASSIC ST je oblíbený model pro tréning klasiky. Nosník je  vyroben z velmi pevného hliníkového profilu a se zárukou unese  váhu i nejtěžšího jezdce.   Gumová kolečka šířky 35 mm jsou tvarována speciálně pro klasiku. Antireverzní mechanizmy dovolují předním kolečkům otáčení jen jedním směrem. tím umožňují lyžaři klasický odraz.

 CLASSIC R 80 jsou určeny pro jízdu převážně klasikou ale umožní i občasné zabruslení.  Gumová kolečka mají šířku 30 mm a průměr 80 mm, přední kolečka s antireverzním mechanizmem. Rychlejší variantou těchto kolečkových lyží je model CLASSIC R/PU, vybavený zadním polyuretanovým kolečkem.

Důležité upozornění: Všechny klasické lyže je po jízdě v dešti nebo na mokrém asfaltu nutné nechat řádně vyschnout v teplé místnosti. V zimě je třeba  kolečkové lyže skladovat v teplých a suchých prostorách. Jinak hrozí koroze volnoběžného mechanizmu.
 

Kolečkové lyže pro bruslení 

Mají kratší nosník a užší, volně se otáčející kolečka

SKATE COMPOSITE jsou novinkou. Jsou to kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem , vyrobeným podobnou technologií jako běžecké lyže, se sníženým těžištěm pro vyšší stabilitu, s polyuretanovými kolečky průměru 100 mm a šířky 24 mm. Jsou určeny pro pohodlné volné ježdění a pro rychlejší tréning. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Rychlost těchto lyží je možné měnit použitím koleček SKATE RC 100 - pomalejší, SKATE RS 100 - ještě pomalejší a SKATE ELITE - nejpomalejší.Váhový limit jezdce je 75 kg.   Velmi sugestivně napsaný test kolečkových lyží najdete v horní liště.

 SKATE R 80  jsou kolečkové lyže s kolečky průměru 80 mm ä šířkou 29 mm. Velmi dobře poslouží při nácviku běžecké techniky i při zvyšování kondice. Kolečka SKATE 80 mají velmi dobrou přilnavost i ve vlhku a lépe tlumí drobné nerovnosti asfaltu. 

SKATE R 80/PU 80 používají pokročilejší jezdci pro tréning bruslařské techniky při vyšší rychlosti nebo pro volnou jízdu. Doporučujeme jej také dětem a subtilnějším jezdcům, těm umožní zdokonalování techniky bez nepřiměřené námahy.

SKATE PU 80  jsou  lyže s rychlostí srovnatelnou s in-line bruslemi.  Jsou určenypro volnou jízdu, pro tréningové účely jsou příliš rychlé..

SKATE RC 100. jsou našim nejoblíbeňějším tréningovým modelem.Tvarovaný nosník se sníženým těžištěm  zvyšuje příčnou stabilitu,  velká kolečka průměru 100 mm umožňují výrazné zahranění při odrazu, duralový náboj zajišťuje tuhost koleček a snižuje ztráty vznikající deformací koleček při zatížení. Poskytují klidnější jízdu i na hrubším povrchu a dobrou přilnavost i za mokra. Zkušení lyžaři  mohou bez obav zvolit tento typ i bez předchozích zkušeností s kolečkovými lyžemi.  

SKATE RS 100  jsou variantou s pomalejšími kolečky pro náročnější tréning. Tento model využívají předevšímsportovní oddíly a jezdci se závodními ambicemi.

SKATE 100 ELITE s nejpomalejšími kolečky jsou určeny pro velmi zkušené jezdce s odpovídající fyzickou i technickou úrovní. Umožňují náročný tréning s maximálním fyzickým nasazením.  Kolečka ze speciální pryže zaručují výborné tlumení vibrací a excelentní přilnavost na mokrém povrchu. Životnost koleček je cca 3000 km.

SKATE G 100  jsou základním nejlevnějším typem s rovným nosníkem, bez blatníčků. Větší průměr koleček poskytuje klidnější jízdu na hrubším asfaltu. Kolečka mají dobrou přilnavost na mokrém povrchu. 

SKATE PU 100 s délkou nosníku 530 mm jsou nejrychlejší kolečkové lyže, určené jen pro závodní použití.  Vyrábí se v základní kvalitě a po dohodě i v provedení  pro závody Světového poháru.

Ostatní vybavení
 

 Délky holí se používají stejné jako při lyžování na sněhu. Na jaře se zimní talíře vymění za letní koncovky,  vyrobené z plastu, který je pevný i při letních teplotách. Na podzim se zimní talíře nalepí zpět. Při použití zimních talířů v létě hrozí nebezpečí vylomení hrotů. 
Používají se stejná vázání jako v zimě, boty se zpevněným kotníkem - combi nebo skate. Je doporučena cyklistická přilba a rukavice. Blatníčky na kolečkových lyžích oceníte při jízdě na vlhkém terénu.  

Diskuse k položce

25.05.2013 7:30:00 - Vojta

Poklona

Moc pěkně popsáno děkuji a už jsem si i vybral.

Odpověz na tento komentář
 

D-ROLLER SKI

výroba kolečkových lyží SPEED

Kontakty