Zavřít X:

DRLIK Rollerski

Sun sport, s.r.o, Kšírova 32, Brno 619 00, IČ: 26219689, DIČ: CZ26219689, tel: 420 541 248 595, e-mail: rollerski@jesenik.com


podrobné hledání

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED
Cz En

Proč kolečkové lyže

Využívání kolečkových lyží je báječný způsob, jak dosáhnou výhod kardiovaskulárního rozvoje při sportu, který se jeví jako výhradně zimní a závislý na sněhu. Jízda na kolečkových lyžích asi nejvěrněji simuluje lyžování na sněhu. Pro sportovce je to jeden z mála sportů , který spaluje kalorie rychleji než jiná aktivita snad kromě vodního póla. Jízda na kolečkových lyžích vám umožní navíc získat rovnováhu, rytmus a sílu.
Pokud jste lyžař či nadšenec z vesničky vzdálené od střediska desítky kilometrů, je to pro vás nejlepší způsob, jak zdokonalit lyžařskou techniku. Ta se těžko piluje, pokud se na lyže nemůžete dostat v zimě tak často, jak by bylo potřeba. Ti, kteří nemohou kvůli problémům s koleny či jiným zdravotním problémům běhat, často bez potíží přecházejí na trénink na kolečkových lyžích.
Studie dělaná ve Švédsku prokázala totožnou náročnost pro metabolismus organizmu při porovnávání tréninku na sněhu a s kolečkovými lyžemi. Testy byly prováděny při delším vytrvalostním zatížení a při závodním zatížení. Zaznamenávaly se u jednotlivých závodníků hodnoty pulsu, úroveň laktátu a časy každého lyžaře. Statisticky bylo prokázáno, že úroveň jednotlivých hodnot byla takřka totožná ( Anders Ek a Dr. Karin Piehl Aulin ). I proto se přikláníme k tomuto způsobu suché přípravy jako k optimálnímu.

  
 

Jaké kolečkové lyže

Rozhodněte se jestli chcete kolečkové lyže pro bruslení nebo klasický styl. Plně univerzální kolečkové lyže bohužel nelze vyrobit. Jestliže chcete trénovat obě techniky systematicky, nevyhnete se nákupu dvou párů lyží. Klasické či skate lyže mají rozdílnou kolovou geometrii, klasické šasi je delší a používá kolečko se zarážkou pro zajištění odrazu. I kolečka se sjíždí jiným způsobem. Začněte s kolečkovými lyžemi pro techniku kterou preferujete, později se můžete rozhodnout pro pořízení dalšího páru 

 Kolečkové lyže pro klasickou techniku

Mají delší nosník, širší kolečka a antireverzní mechanizmus umožňující klasický odraz

CLASSIC COMPOSITE III je náš nový typ klasických lyží. Jsou to  kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem vyrobeným podobnou  technologií jako běžecké lyže. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Antireverzní zadní kolečko umožňuje klasický odraz. Váhový limit jezdce je 90 kg.  Sugestivní vylíčení testu těchto lyží najdete v horní liště.

CLASSIC ALU je oblíbený model pro tréning klasiky. Nosník je  vyroben z velmi pevného hliníkového profilu a se zárukou unese  váhu i nejtěžšího jezdce.   Gumová kolečka šířky 38 mm jsou tvarována speciálně pro klasiku. Antireverzní mechanizmy dovolují předním kolečkům otáčení jen jedním směrem. tím umožňují lyžaři klasický odraz.

 

Důležité upozornění: Všechny klasické lyže je po jízdě v dešti nebo na mokrém asfaltu nutné nechat řádně vyschnout v teplé místnosti. V zimě je třeba  kolečkové lyže skladovat v teplých a suchých prostorách. Jinak hrozí koroze volnoběžného mechanizmu.
 

Kolečkové lyže pro bruslení 

Mají kratší nosník a užší, volně se otáčející kolečka

SKATE COMPOSITE jsou novinkou. Jsou to kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem , vyrobeným podobnou technologií jako běžecké lyže, se sníženým těžištěm pro vyšší stabilitu, s polyuretanovými kolečky průměru 100 mm a šířky 24 mm. Jsou určeny pro pohodlné volné ježdění a pro rychlejší tréning. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Rychlost těchto lyží je možné měnit použitím koleček SKATE RC 100 - pomalejší, SKATE RS 100 - ještě pomalejší a SKATE ELITE - nejpomalejší.Váhový limit jezdce je 90 kg.   Velmi sugestivně napsaný test kolečkových lyží najdete v horní liště.

 SKATE R 80  jsou kolečkové lyže s kolečky průměru 80 mm.Jsou pohodlné, stabilní, tolerantní k chybám v technice a určitě potěší všechny jezdce bez vyšších výkonostních ambicí, vhodné jsou i pro děti. Jsou určeny pro základní nácvik běžecké techniky a pro zvyšování fyzické kondice.

SKATE R 80/PU 80 používají pokročilejší jezdci pro tréning bruslařské techniky při vyšší rychlosti nebo pro volnou jízdu. Doporučujeme jej také dětem a subtilnějším jezdcům, těm umožní zdokonalování techniky bez nepřiměřené námahy.

SKATE PU 80  jsou  lyže s rychlostí srovnatelnou s in-line bruslemi.  Jsou určenypro volnou jízdu, pro tréningové účely jsou příliš rychlé..

SKATE RC 100. jsou našim nejoblíbeňějším tréningovým modelem.Tvarovaný nosník se sníženým těžištěm  zvyšuje příčnou stabilitu,  velká kolečka průměru 100 mm umožňují výrazné zahranění při odrazu, duralový náboj zajišťuje tuhost koleček a snižuje ztráty vznikající deformací koleček při zatížení. Poskytují klidnější jízdu i na hrubším povrchu a dobrou přilnavost i za mokra. Zkušení lyžaři  mohou bez obav zvolit tento typ i bez předchozích zkušeností s kolečkovými lyžemi.  

SKATE RS 100  jsou variantou s pomalejšími kolečky pro náročnější tréning. Tento model využívají především sportovní oddíly a jezdci se závodními ambicemi.

 

 

SKATE PU 100 s délkou nosníku 530 mm jsou nejrychlejší kolečkové lyže, určené jen pro závodní použití.  Vyrábí se v základní kvalitě a po dohodě i v provedení  pro závody Světového poháru.

Ostatní vybavení
 

 Délky holí se používají stejné jako při lyžování na sněhu. Na jaře se zimní talíře vymění za letní koncovky,  vyrobené z plastu, který je pevný i při letních teplotách. Na podzim se zimní talíře nalepí zpět. Při použití zimních talířů v létě hrozí nebezpečí vylomení hrotů. 
Používají se stejná vázání jako v zimě, boty se zpevněným kotníkem - combi nebo skate. Je doporučena cyklistická přilba a rukavice. Blatníčky na kolečkových lyžích oceníte při jízdě na vlhkém terénu. Můžete si objednat i  vázání ROTTEFELLA ROLLERSKI speciálně vyvinuté pro kolečkové lyže. Všechny kolečkové lyže můžete pohodlně přenášet ve vaku. 

Diskuse k položce

25.05.2013 7:30:00 - Vojta

Poklona

Moc pěkně popsáno děkuji a už jsem si i vybral.

Odpověz na tento komentář
Zadejte kontrolní součet čísel 5,2:
 

D-ROLLER SKI

výroba kolečkových lyží SPEED

Kontakty