Zavřít X:

DRLIK Rollerski

Sun sport, s.r.o, Kšírova 32, Brno 619 00, IČ: 26219689, DIČ: CZ26219689, tel: 420 541 248 595, e-mail: rollerski@jesenik.com


podrobné hledání

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED
Cz En
přihlásit | registrovat

Proč kolečkové lyže

Využívání kolečkových lyží je báječný způsob, jak dosáhnou výhod kardiovaskulárního rozvoje při sportu, který se jeví jako výhradně zimní a závislý na sněhu. Jízda na kolečkových lyžích asi nejvěrněji simuluje lyžování na sněhu. Pro sportovce je to jeden z mála sportů , který spaluje kalorie rychleji než jiná aktivita snad kromě vodního póla. Jízda na kolečkových lyžích vám umožní navíc získat rovnováhu, rytmus a sílu.
Pokud jste lyžař či nadšenec z vesničky vzdálené od střediska desítky kilometrů, je to pro vás nejlepší způsob, jak zdokonalit lyžařskou techniku. Ta se těžko piluje, pokud se na lyže nemůžete dostat v zimě tak často, jak by bylo potřeba. Ti, kteří nemohou kvůli problémům s koleny či jiným zdravotním problémům běhat, často bez potíží přecházejí na trénink na kolečkových lyžích.
Studie dělaná ve Švédsku prokázala totožnou náročnost pro metabolismus organizmu při porovnávání tréninku na sněhu a s kolečkovými lyžemi. Testy byly prováděny při delším vytrvalostním zatížení a při závodním zatížení. Zaznamenávaly se u jednotlivých závodníků hodnoty pulsu, úroveň laktátu a časy každého lyžaře. Statisticky bylo prokázáno, že úroveň jednotlivých hodnot byla takřka totožná ( Anders Ek a Dr. Karin Piehl Aulin ). I proto se přikláníme k tomuto způsobu suché přípravy jako k optimálnímu.  
 

Jaké kolečkové lyže

Rozhodněte se jestli chcete kolečkové lyže pro bruslení nebo klasický styl. Plně univerzální kolečkové lyže bohužel nelze vyrobit. Jestliže chcete trénovat obě techniky systematicky, nevyhnete se nákupu dvou párů lyží. Klasické či skate lyže mají rozdílnou kolovou geometrii, klasické šasi je delší a používá kolečko se zarážkou pro zajištění odrazu. I kolečka se sjíždí jiným způsobem. Začněte s kolečkovými lyžemi pro techniku kterou preferujete, později se můžete rozhodnout pro pořízení dalšího páru 

 

 Kolečkové lyže pro klasickou techniku

Mají delší nosník, širší kolečka a antireverzní mechanizmus umožňující klasický odraz

CLASSIC COMPOSITE III jsou kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem vyrobeným podobnou technologií jako běžecké lyže. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Antireverzní zadní kolečko umožňuje klasický odraz. Váhový limit jezdce je 90 kg.  Sugestivní vylíčení testu těchto lyží najdete v horní liště. 

Důležité upozornění: Všechny klasické lyže je po jízdě v dešti nebo na mokrém asfaltu nutné nechat řádně vyschnout v teplé místnosti. V zimě je třeba  kolečkové lyže skladovat v teplých a suchých prostorách. Jinak hrozí koroze volnoběžného mechanizmu.
 

Kolečkové lyže pro bruslení 

Mají kratší nosník s užšími, volně se otáčejícími kolečky 

SKATE COMPOSITE jsou kolečkové lyže s pružným kompozitovým nosníkem, vyrobeným podobnou technologií jako běžecké lyže, se sníženým těžištěm pro vyšší stabilitu, s kolečky RC 100 o rozměrech100 mm x 24 mm. Jsou určeny pro pohodlné volné ježdění a pro rychlejší tréning. Tyto kolečkové lyže poskytují stejný pocit při odrazu jako na zimních lyžích, vysoký komfort a vynikající tlumení vibrací na méně kvalitním povrchu. Rychlost těchto lyží je možné měnit použitím koleček, SKATE RS 100 -  pomalejšíVáhový limit jezdce je 90 kg.  Velmi sugestivně napsaný test kolečkových lyží najdete v horní liště.

   

Ostatní vybavení 

  • Délky holí se používají stejné jako při lyžování na sněhu. Na jaře se zimní talíře vymění za letní koncovky,  vyrobené z plastu, který je pevný i při  letních teplotách. Na podzim se zimní talíře nalepí zpět. Při použití zimních talířů v létě hrozí nebezpečí vylomení hrotů. 
  • Vázání lze sice použít stejné jako na běžky, ale doporučujeme zvolit vázání určené přímo na kolečkové lyže, jako např. Rottefella Rollerski
  • Běžně se používají zimní boty. Existují však i letní varianty bot, tedy boty určené přímo na kolečkové lyže, které při jízdě příjemně větrají 
  • Je doporučena cyklistická přilba a rukavice. 
  • Všechny kolečkové lyže můžete pohodlně přenášet ve vaku.     

 

 

Drlik ROLLERSKI

Kontakty

Partneři