Zavřít X:

DRLIK Rollerski

Sun sport, s.r.o, Kšírova 32, Brno 619 00, IČ: 26219689, DIČ: CZ26219689, tel: 420 541 248 595, e-mail: rollerski@jesenik.com


podrobné hledání

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED
Cz En
přihlásit | registrovat
Firma DRLIK Jeseník v posledních dvou letech přišla s několika novými modely lyží, které používají nové materiály, jejich využitím nastaly převratné změny a to nejen konstrukci, proto je zde test dalšího prototypu. Tentokrát jde o přepracovanou, vlastně úplně novou verzi skejtového modelu , kde byly využity poznatky z nových klasiček. Je použita stejná technologie, tedy střední část klasické lyže se skluznicí a s našroubovanými duralovými vidlicemi. Klenutí lyže připomíná listovou pružinu a funguje výborně dokonce ještě lépe než u klasiček, protože díky většímu průměru koleček je úroveň překonávání nerovností dokonalejší. Navíc je zde i několik zcela nových vylepšení a řešení. Třeba  vidlice, které se zužují a nejsou rovnoběžné jako je tomu v běžné produkci, a tak nedochází k nechtěnému kontaktu šroubů os koleček při úzkém postavení lyží. Zúžením  vidlic došlo i ke zpevnění uložení kolečka a to i tím, že byla nasazena  kolečka s frézovanými duralovými náboji.
           Často byla lyžím DRLIK vytýkána rychlost nebo tedy přesněji pomalost jejich lyží. Firma na tom velmi zapracovala a výsledky se dostavily.  Nová kolečka jsou rychlá, nechci je srovnat s PU, ale tréninková rychlost je optimální a patří jednoznačně k rychlejším typům. Jsem s nimi velmi spokojen. Problém je na vodě, kdy se smekají, jestliže se nejedná o vyloženě hrubý povrch.   
 Poprvé jsem použil NIS desku pod vázání a je možné, že budou do budoucna  některé modely nabízeny i v této verzi.
 Teď k tomu co je nejdůležitější tedy jízda a vlastnosti. Mohu a budu porovnávat z prvními kompozitovými skejty které stále mám. Nový typ je převyšuje a to prakticky ve všech parametrech. Ovladatelnost a stabilita jsou výborné je to také proto, že došlo k návratu k osvědčenému konceptu ze sníženým těžištěm kdy osy koleček jsou nad osou nosníku. Ovládne je i méně dobrý lyžař. Ne úplný začátečník. Pro něj si myslím budou lyže moc rychlé. S pomalejšími kolečky pak už by neměl mít problém, bude mít lyže víc v hrsti. Proti předchozímu modelu stačí mnohem méně lyžařského umu. Komfort je fantastický stejně jako ovladatelnost. Lyže mi vyloženě sedly od první chvíle  Otázkou je životnost, tu ukáže čas. Mě nepotkaly po dobu testu žádné problémy. A opravdu jsem je během testu nešetřil jezdil jsem s nimi i mimo silnice  po loukách  a nezpevněných cestách.
                         Pod vlivem dojmů z ježdění na těchto lyží nejde mi napsat nic jiného než toto : Tyhle lyže posunuly měřítka komfortu a ovladatelnosti o kus dál. Vývoj postupuje  vpřed a firma dokáže využít poznatky z praxe při výrobě dalších produktů.  Podle mého názoru jde o nejlepší produkt v současné nabídce skejtových lyží DRLIK.   
              Ondřej Král
 

Drlik ROLLERSKI

Kontakty

Partneři