Zavřít X:

DRLIK Rollerski

Sun sport, s.r.o, Kšírova 32, Brno 619 00, IČ: 26219689, DIČ: CZ26219689, tel: 420 541 248 595, e-mail: rollerski@jesenik.com


podrobné hledání

DRLIK Rollerski - výroba kolečkových lyží SPEED
Cz En
přihlásit | registrovat
Po testování skejtových lyží s kompozitovým nosníkem, jsem dostal možnost okusit jízdu na zcela novém typu lyží určeném pro klasickou techniku a vyrobeném podobnou technologií. 
Byla použita poprvé nová široká kolečka z měkčí pryže. Nosník má profil luku, už to samo by mělo vylepšit pohlcování vibrací při jízdě. Nosníku je vyroben podobnou technologii jako zimní lyže dokonce i se skluznicí. To mi příjde jako výborný nápad, protože plastová skluznice zde funguje jako chránič před kameny a dalšími nástrahami se, kterými se můžeme občas potkat. Nosník je stejně dlouhý a trochu  těžší než duralové modely. Na koncích jsou nalisované duralové vidlice ve kterých, jsou uložena kolečka. Vidlice zajišťují ještě dva šrouby, jsou vyměnitelné a dodávají se jako náhradní díl pro případnou výměnu při poškození. Nové jsou i blatníky, které dotváří atraktivní vzhled. Poprvé byl použit tvrdý plast. Měl jsem zpočátku strach, aby nebyl křehký, ale to se mi nepotvrdilo i přes několik kontaktů s povrchem, třeba při odšlapu, se krom pár škrábanců nic nestalo.
   Po namontování vázání  následovalo samotné testování v praxi na které, jsem byl velmi zvědavý. Musím říct, že mám rád pohodlné kolečkové lyže a tyto pohodlí rozdávají plnými hrstmi. Jemné vibrace na které jsem běžně zvyklý jsou utlumeny takovým způsobem, že to opravdu zaráží. Jízda je neskutečně pohodlná a velmi klidná. Lyže jsem jezdil na všech typech běžného asfaltu i na hranici sjízdnosti. Jednou jsem lyže vyměnil za moje staré duralové. Nesrovnatelné!!! Jakmile obujete kompozity, už je nesundáte. Moje tréninky trvají 2 až 3 hodiny což je dost dlouhá doba na to, abych ocenil kvality a přínos který pro mě tyto lyže mají. Ušetří moje nohy nežádoucí bolesti, kterou nerovnosti působí a která rozhodně není žádaná. Což je zásadní faktor pro každého kdo chce kvalitně trénovat nebo si jen pro radost zajezdit.
                                    Na začátku testu jsem jezdil s pomalými  kolečky. Ke kterým jsem měl výhradu, že jsou až moc pomalá a trénink na nich silový, ovšem mají vynikající vlastnost pro začátečníky. Jízda na nich je stabilní a lyže jsou dobře ovladatelné, hlavně při střídavém běhu a nakopávané soupaži, samotná soupaž na nich mi příjde na můj vkus těžká, ale je to jen můj subjektivní dojem, jinému může vyhovovat.  Později mi pan Drlík poslal kolečka rychlejší, která mi sedí víc. Po jejich nasazení lyže velmi změnily charakter jízdy. Střídavý běh je mnohem náročnější na kontrolu a stabilita jízdy po jedné lyži je horší. Ovšem při rychlé jízdě se ještě zvýší schopnost odfiltrovat nerovnosti  a to výrazně! Kolečka nemají problém ani na vodě, drží a nesmekají, kromě velmi hladkého mokrého asfaltu, na něm ovšem nedrží nic. Výměnou koleček a kombinací  rychlých a pomalých koleček tak získáte tři úrovně nastavení rychlosti a také ovladatelnosti.
 Nerad bych, aby moje hodnocení vyznělo jako placená reklama, ale můj názor je takový: Myslím, že se jedná o výborný produkt který má skutečně parametry na světové úrovni, co do komfortu jízdy a ovladatelnosti, navíc jeho vlastnosti splní očekávání a požadavky jak začátečníka tak závodníka. Stačí  zvolit správný typ nebo kombinaci koleček.
                               Ondřej Král
 

Drlik ROLLERSKI

Kontakty

Partneři